Fizjoterapeuta Adam Trzuskowski

Fizjoterapia – rehabilitacja stawów skroniowo-żuchwowych

Stomatognatyka

O mnie

Nazywam się Adam Trzuskowski jestem magistrem fizjoterapii, przez wiele lat współpracowałem ze Specjalistycznym Szpitalem Wojewódzkim nr 5 w Sosnowcu w oddziale Rehabilitacji Medycznej i Neurologicznej.

Na co dzień specjalizuje się w szeroko rozumianej fizjoterapii stomatologicznej tj:
– Klikanie/ból w obrębie stawów skroniowo-żuchwowych,
– Bóle/zawroty głowy,
– Szumy uszne,
– Bruksizm: ścieranie/zaciskanie zębów,
– Zaburzenia przełykania,
– Bóle kręgosłupa szyjnego czy barków,
– Przed i po operacjach ortognatycznych.

Jako certyfikowany terapeuta PNF advanced posiadam duże doświadczenie w rehabilitacji neurologicznej. Współpracuję również z pacjentami z dolegliwościami o charakterze przeciążeniowym:
– bóle stawów/mięśni,
– tendinopatie,
– bóle kręgosłupa.

W swojej praktyce wykorzystuje pełen wachlarz technik terapii manualnej oraz kinezyterapii (terapia ruchem). Na co dzień staram się zaangażować swoich Pacjentów do aktywnej współpracy wykorzystując techniki Mulligan Concept (terapia manualna z ruchem), czy zadając zalecenia do stosowania w domu. Stale podnoszę swoje kwalifikacje uczestnicząc w licznych kursach, konferencjach i warsztatach organizowanych w całym kraju.

Jako fizjoterapeuta jestem propagatorem aktywnego stylu życia w myśl zasady, że jesteśmy stworzeni do ruchu. Swój wolny czas staram się wykorzystywać w sposób aktywny – joga, basen, squash, siłownia, jazda na rowerze czy górski trekking.